Matt Damon vil bli regissør

Matt Damon vil bli regissør

Matt Damon har ambisjoner om å regissere filmer en dag….bare han får tid.

I 1997 vant han og kompisen Ben Affleck Oscar for beste manus på filmen ” Good Will Hunting”. Damon har også gjort seg bemerket som en av Hollywood mest ettertraktede skuespillere. Han har blitt regissert av både Clint Eastwood, Steven Sodherbergh, Martin Scorsese og Coen-brødrene, og ut fra all jobbingen som skuespiller har ønsket om selv å regissere slått rot. Nå gjenstår det bare å finne tida til det.

Matt Damon fortalte nylig på en pressekonferanse at han ikke kan ta seg fri til egne prosjekter så lenge gode folk tilbyr ham gode roller. Derfor er hans egen tid i registolen lagt på is til arbeidsmengden avtar. Men den tiden  kommer.

Man trenger nemlig ikke være ung og sprek for å først sette seg i registolen, bare se på gamlefar Clint Eastwood.

Foreløpig er det ingenting som tyder på at Damons jobbtilbud er på vei inn i en tørketid. Første film ut er krigsdramaet ”Green Zone” som slippes i disse dager. Utover i 2010 og 2011 er timeplanen hans full av arbeid blant annet med filmen ”True Grit” av Coen-brødrene. Et annet omtalt prosjekt er filmen om piano-virtuosen Liberace der Damon skal spille Liberace’s elsker, og Liberace skal spilles av Michael Douglas. En interessant kombinasjon.

På tross av Damons uttalelser om at han ikke har tid til noe annet enn å spille kan ikke FilmMagasinet unngå å legge merke til en mystisk oppføring på Imdb sin liste over Damons kommende prosjekter. Der står det: Untitled Ben Affleck/Matt Damon Project. Mer får vi ikke vite i denne omgang, men kanskje er det ikke så lenge til han sitter bak rattet likevel?

 



Her er Victoria-gjengen!

Hamsuns høysang til kjærligheten skal bli norsk kostymedrama.

War Horse

Spielberg er en kyniker! I hvertfall da han lagde denne.

Inn i mørket

Tungt, trist, stilsikkert, mørkt og litt uforløst. Debutanten Thomas Wangsmo har en interessant karriere på gang.

Jernkvinnen

Skjemmes av et ukledelig og merkelig teatralsk skjær, spør du oss.

Lover grisebank i Fast & Furious 6

The Rock gleder seg til å gjenta rollen som Luke Hobbs. Og kommer med juling-garantier.