Passe søtt.
( 21.03.2012 ) Tekst: Margit Katharine Bøhn Foto: PR/ UIP
LORAX - SKOGENS VOKTER
USA 2012
Regi: Chris Renaud, Cinco Paul, Ken Daurio
Med: (Norske stemmer) Benjamin Helstad, Ivar Nørve, Linn Skåber, Inger Teien, Jeppe B. Laursen
Genre: Komedie/Drama
Premiere: 21. mars
Fra teamet bak Grusomme meg og Hopp kommer Lorax – Skogens vokter med så mange pene farger og søte dyr at småungene kommer til å applaudere stort. Eventyrfilmen som er basert på barneboken til Dr. Seuss (Katten i hatten, Grinchen redder julen, Horton redder en Hvem) har vært på topplistene til amerikanske kinoer i flere uker, og forsøker pent og pyntelig å gi ungene inn med teskje om hva som skjer med naturen hvis de kjøper for mye leker og ikke tar vare på blomstene rundt seg.
12 år gamle Ted bor i en by laget av oppblåsbare planter og plastikk. Alle innbyggerne kjøper frisk luft på flaske, da vanlig luft ikke kan bli pustet inn på grunn av forurensningen som regjerer utenfor byens vegger. Ted er forelska i ei søt ginger-snelle på videregående, og da hun betror sitt høyeste ønske til Ted, forviller seg ut på et fargerikt eventyr for å oppfylle ønsket til drømmejenta. Han møter historien om det lille oransje vesenet Lorax, som beskytter skogen og sine søte dyrevenner fra menneskenes grådige hånd. I den engelske versjonen har superstjerner som Danny DeVito, Zac Efron og Taylor Swift stemmene til karakterene, mens du får hygge deg med stemmer som Linn Skåbers, Siri Nielsens og Jeppe B. Laursens i den norske versjonen.
Her får du servert tonnevis med feel good-musikalinnslag, synkron dans og barnslige vitser, masse rare dyr som skal være skikkelig morsomme, teite foreldre og tøysete situasjoner. Et passe søtt animasjonsunivers som barna kommer til å like.
Skuffelse med dobbelthaker.
Umotivert Malick.
Heller fest enn alvor.
Internasjonale og nasjonale nordmenn. Siste nytt og sladder fra norsk film.
Seyfried, Heigl og gamliser som jazzer seg noe voldsomt opp.