( 14.11.2010 ) Foto:
Flott samleboks med fire filmer som Clint Eastwood har hatt regi på: «Unforgiven», «Mystic River», «Flags of Our Fathers» og «Letters from Iwo Jima».
Clintern har jo lagt bak seg en røys med gode filmer, både som skuespiller og regissør, og det finnes en tvillingboks som heter «Clint Eastwood Action Collection». Flere er nok på vei, for i regissørboksen savner vi bl.a. titler som «Million Dollar Baby», «Broene over Madison County» og «Changeling».
Uansett, det er fire meget sterke filmer som er stappet inn i «Director’s Collection» – du får helt klart mye for pengene. Bare dilogien «Flags of Our Fathers» og «Letters from Iwo Jima» er verdt pengene som kreves for denne beskjedent utformede boksen, spør du meg.
Da skal vi ikke syte over at ekstramaterialet ikke er all verdens.
Ekstra: Kommentarspor på «Mystic River» og «Unforgiven».
Moderne og grotesk gotisk thriller.
Glattpolert shampooreklame.
Luke Evans blir hovedskurken når det sjette Fast & Furious-kapitlet får premiere neste år.
Sacha Baron Cohen har blitt Adam Sandler. Gratulerer.
Channing Tatum kan få hovedrollen i Roland Emmerichs nye katastrofe-epos, der Det hvite hus er under angrep.